دوست داران مادونا

همه چیز درباره مادونا این خواننده معروف و محبوب

بیوگرافی مادونا
ساعت ۱٢:۳٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ مهر ۱۳۸٧  

اینهم بیوگرافی مادونا که دیشب ترجمه کردم.

 

مادونا (Luise Veronica Ciccone):مادونا

در 16 آگوست 1958 در میشیگان متولد شد. او 7 خواهر و برادر دارد به نامها (مارتین – آنتونی – کریستوفر – پائولا – ملانی – ماریو و جنیفر) او وقتی فقط 5 سال داشت مادر خود را از دست داد و در اولین سالهای زندگی اش آواز و رقص باله را آغاز کرد او در سال 1967 فارغ التحصیل شد و تصمیم گرفت کار حرفه ای خود را در زمینه ی موسیقی آغاز کند. برای همین به دانشکده ی میشیگان رفت. اما یکسال بعد مجبور شد به نیویورک مهاجرت کند و تصمیم گرفت باله را به شکل حرفه ای دنبال کند. ادامه ...


 

اما چون احتیاج به پول داشت برای مجله های محلی و مد لباس کار می کرد و مدل می شد. در عین حال آواز را هم ادامه داد و چندین گروه تشکیل داد که البته هیچکدام دوام زیادی نداشت.

 

در آخرین گروهی که تشکیل داد بنام (کلوپ صبحانه) او درامز می زد در سال 1982 اولین آلبوم او به بازار آمد بنام Every body که البته آلبومی تک آهنگ بود (Single).

 

یک سال بعد او نام مستعار Madonna را برای خود برگزید و با آهنگ Holoday وارد جدول بهترینهای موزیک شد. او به این موضوع قانع نشد و فعالیت خود را در زمینه بازیگری از فیلم بدنبال سوزان آغاز کرد.

 

در سال 1985 او دیگر یک ستاره شد و آلبوم Like a Virgin را وارد بازار کرد در همان سال با هنرپیشه ی معروف هالیوود بنام Sean Penn ازدواج کرد اما این ازدواج دوامی نداشت.

 

True Blue سومین آلبوم او در سال 1986 منتشر شد. او در سال 1987 در فیلم آن دختر کیست؟ بازی کرد اما منتقدان او را هنرپیشه ی خوبی نمی دانستند و فروش فیلمهای او فقط بخاطر معروف بودنش در موسیقی بود جذابیت او بیشتر بخاطر تغییر قیافه ی متعدد او بود.

 

در سال 1989 آلبوم Like a prayer را منتشر کرد و در همان سال یک کنسرت در سراسر دنیا برگزار کرد که Blond Ambition Tour نام داشت. اما مدتی از او خبری نبود و خطر فراموش کردن او باعث شد در فیلم Dick Tracy در کنار آلپاچینو و وارن بیتی ظاهر شد و آلبوم Immaculate Collection او فروش قابل ملاحظه ای کرد اما بعد از آن در دو فیلم Body of Evidence و Dangerous Game بازی کرد که چندان پرطرفدار نبود.

 

همینطور آلبوم Bed Time Story او در مقایسه با کارهای قبلی اش زیاد فروش نکرد ولی باز هم در جدول قرار داشت. تا اینکه مادونا در فیلم Evita ایفای نقش کرد و برنده جایزه Golden Globe شد و در سال 1995 آلبوم Ray of Light او برنده 3 جایزه از Grammy Award شد. او در همان سال صحاب اولین فرزند خود که دختری بنام لوردلس است شد.

 

کار او همچنین ادامه یافت تا سال 2000 دومین فرزند او که پسری بنام روکو است متولد شد و مادونا با گای ریچی کارگردان معروف ازدواج کرد. مادونا از سال 2003 نویسندگی کتاب برای کودکان را آغاز کرد.

 

اما این آهنگساز – خواننده – نویسنده – هنرپیشه و ... همچنان فعالیت خود را ادامه داد و برنده ی جوایز متعدد می شد و آلبوم Confessions dance floor در سال 2005 منتشر شد.

 

در سال 2006 او و همسرش گای ریچی یک پسربچه ی آفریقایی را به پسر خواندگی قبول کردند که مدتها در رسانه ها جنجال بپا کرد.

 

به هر حال بعد از تورها و کارهای مختلف در سال 2008 آلبوم Hard Candy او به بازار آمد و همکنون مادونا در حال برگزاری تور بزرگ سراسر دنیا است.


کلمات کلیدی: